මෙක්සිකාවේ පිටසක්වල ජීවින් Extraterrestrial contact in Mexico

diskmaya1

පිටසක්වල ජීවින් (extraterrestrial life) පිළිබඳව ලෝකයේ බොහෝ දෙනා දක්වන්නේ ඉහල උනන්දුවක්. විශ්වයේ අප පමණක් නොව තවත් බොහෝ ජීවින් විශේෂ සිටිය හැකි බව මේ වනවිට බොහෝ දෙනා පිළිගන්නා කාරණයක්. එමෙන්ම ලොව මවිත කරන ලද ඉපැරණි ශිෂ්ටාචාර වල අදහාගත නොහැකි නිර්මාණ සඳහා පිටසක්වල ජිවින්ගේ සහය ලැබෙන්නට ඇති බව බොහෝ දෙනා විස්වාස කරන කාරණයක්. එමෙන්ම මේ පැරණි ශිෂ්ටාචාර පැවති ස්ථාන වලින් හමුවෙන විවිධ සාදක සහ සාක්ෂි මෙම කරුණ වඩාත් තහවුරු කරන්නට හේතු වෙනවා.

ඉපැරණි ශිෂ්ටාචාර සහ පිටසක්වල ජිවින්ගේ සම්බන්දතාවයන් පිළිබඳව අලුත්ම තොරතුරු වාර්තා වෙන්නේ මෙක්සිකාවෙන්. මෙක්සිකාවේ Calakmul නමැති ස්ථානයෙන් සොයාගන්නා ලද ඉපැරණි ශිෂ්ටාචාරයනට අයත් භාණ්ඩ කිහිපයක් පිලිබඳ තොරතුරු National Institute of Anthropology and History (INAH) නමැති ආයතනය විසින් පසුගියදා ප්‍රසිද්ධියට පත් කළා.

මෙම සොයාගන්නා ලද භාණ්ඩ අතර ඇති එක් මැටි පුවරුවක් ඒවා අතරින් සුවිශේෂී වනවා. ඊට හේතුව නම් එහි පිටසක්වල ජිවින්ගේ යැයි සැක කල හැකි රුප අඩංගු වීමයි. INAH ආයතනයට අනුව මේවා මායා වරුන්ගේ නිරමාණයක් වන අතර මේවා ප්‍රථම වරට සොයාගෙන තිබෙන්නේ දැනට වසර 80 කට පමණ පෙරයි

පහතින් දක්වෙන්න මේ ආන්දෝලනයට තුඩුදී තිබෙන මැටි පුවරුවයි. එහි සුවිශේෂී අවධානය යොමු වන තැන් සලකුණු කොට තිබෙනවා

diskmaya1

Ancient Mayan disks describing extraterrestrial contact

1 සලකුණ මගින් පෘථිවිය සහ එහි වායුගෝලය නිරුපනය වන බවට විශ්වාස කෙරෙනවා. මෙම සලකුණේ රවුම් දෙකක් දක්නට ලැබෙන අතර ඉන් ඇතුලත පිහිටි රවුම පෘථිවිය ලෙසත් පිටත ඇති රවුම වායුගෝලය ලෙසත් නිරුපනය කර ඇති බව විශ්වාශ කෙරෙනවා. පෘථිවිය පැතලි එකක් නොව ගෝලාකාර වස්තුවක් බව මේ මයා ශිෂ්ටාචාරයේ විසුවන් දැනසිටි බවට මෙය සලකුණක්. බොහෝ විට මේ දැනුම වෙනත් ග්‍රහලෝවකින් පැමිණි බුද්ධිමත් ජීවි විශේෂයකින් ලැබෙන්නට ඇති බවට සැලකෙනවා

2 සහ 3 රුප වලින් පෙන්වන්නේ අභ්‍යවකාශයේ සිට පෘථිවිය හා ගැටීමට පැමිණි උල්කාවක් හෝ වෙනත් අභ්‍යවකාශ යානයක් වීමට හැකියාවක් ඇතැයි නිගමනය කොට තිබෙනවා

4 ලෙස සලකුණු කොට ඇති රුප සටහනින් ඉහත උල්කාපාතය සමග ගැටීම සඳහා විශේෂයෙන් සකස්කරන ලද කිසියම් යානයක් හෝ අවියක් නිරුපනය කරන බවට නිගමනය වී තිබෙනවා.

5 වැනි රුපයෙන් දැක්වෙන්නේ අභ්‍යවකාශ යානයක් පාලනය කරන ගගනගමියෙකු බවති 6 වැනි රුපයෙන් දැවෙන්නේ ඔහු විසින් පදවාගෙන යනු ලබන යානය වීමට හැකි බවත් නිගමනය වී තිබෙනවා

මේ අනුව ඉහත මැටි රුපයෙන් දැක්වෙන්නේ මිට බොහෝ කලකට පෙර පෘථිවියට පැමිණි බුද්ධිමත් ජීවින් බොහෝ දෙනාගේ කොටසක් ඔවුන්ගේ තාක්ෂණය භාවිත කොට පෘථිවිය හා සමග ගැටීමට පැමිණි උල්කාවක් විනාශ කරන අයුරු විය හැකි බවට අදහසයි. නමුත් මේ අදහසට විරුද්ධව යන තවත් පිරිසක් කියා සිටින්නේ මේ මගින් දැක්වෙන්නේ බුද්ධිමත් ජීවින් කොට්ටාශ දෙකක් අතර පෘථිවිය මතදී සිදුවුණ ගැටුමක රුප සටහනක් විය හැකි බවයි.

කෙසේ වෙතත් මේ විශාල විශ්වය තුල අප තනිවී නොමැති බව තහවුරුයි.

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Pingback: මෙක්සිකාවේ පිටසක්වල ජීවින් Extraterrestrial contact in Mexico | සතුටු වැස්ස බ්ලොග් කියවනය

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *